AnasayfaBasın OdasıBizden HaberlerPEYNİRLERİN BAŞTACI ERZİNCAN TULUM PEYNİRİ

PEYNİRLERİN BAŞTACI ERZİNCAN TULUM PEYNİRİ

Kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezi, Türkiye’de peynir denilince akla gelen ilk isim olan Erzincan Tulum Peyniri, Akpınar Markası altında gerçek değerine kavuştu.

PEYNİRLERİN BAŞTACI ERZİNCAN TULUM PEYNİRİ

2000 yılında Erzincan Ticaret Odası tarafından Türk Patent Enstitüsünce “coğrafi işaret tescil belgesi” alınan Erzincan Tulum Peyniri dünyadaki sayılı benzersiz lezzetler arasında bulunuyor. Erzincanlılar tarafından korunması için özenle çalışılan Erzincan Tulum Peyniri, Türkiye’nin önde gelen peynir üreticilerinden Akpınar Tulum Peyniri firmasınca titizlikle üretiliyor.

Erzincan Tulum Peyniri Türkiye’nin ve dünyanın her yerine akpinartulumpeyniri.com adresinden ulaştırdıklarını belirten, Akpınar Tulum Peyniri firması yetkilisi Lütfullah Akpınar konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Ürünlerin belirli bir zaman sonra tuzlanması ve ezmesi yapılır, tesisimize gelir. Gelen ürünler, bez çuvallarda bir süre dinlenmeye bırakılır ve derilere basılır. Deri, tulum peynirinin orijinal muhafazasıdır. Peynir, deriler ve bidonlara basıldıktan sonra soğuk hava depolarına konur. Depolarda 20 gün ila bir ay arasında dinlendirilen peynir, daha sonra satışa sunulur".

Lütfullah Akpınar Erzincan Tulumunun, bu titiz çalışmalar ve uzun bekleme sürecinden sonra doyumsuz tadına ulaştığını belirterek, Akpınar Tulum Peyniri markası altında 1972 yılından bugüne kadar müşterilerine en iyi Erzincan Tulumunu sunmak için çalıştıklarını ve bu çalışmalar neticesinde de sektörde hak ettikleri yere geldiklerini belirtti. Akpınar, Erzincan’da geleneksel yöntemlerle üretilen tulum peynirini, bugün son teknoloji altında modern ve sıhhî tesislerinde aynı tat ve kalitede üretmeye devam ettiklerini, Akpınar Tulum Peyniri Markası altında kültürel miraslarına sahip çıkarak Erzincan Tulumunu dünyaya tanıttıklarını söyledi.

Akpınar Tulum Peyniri Erzincan’dan dünyaya armağan edilen bir benzersiz lezzet olarak, akpinartulumpeyniri.com adresinden sofralarımıza ulaşıyor.

PEYNİRLERİN BAŞTACI ERZİNCAN TULUM PEYNİRİ

15.05.2015